Polska pod Krzyżem

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.

Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 11:00.  Na lotnisku Włocławek- Kruszyn wszystkich uczestników prosimy o jak najwcześniejsze przybywanie. Podróż na miejsce może mieć charakter pielgrzymki. Wydarzenie składa się zasadniczo z dwóch części. W sobotę poprzez: sakrament spowiedzi, Mszę Świętą, konferencję, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod Krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie trwające do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej. Program szczegółowy:

09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.

10:45 Zawiązanie wspólnoty.

11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.

11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.

13:00 Przerwa na posiłek.

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

15:15 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.

17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.

18:30 Przerwa.

20:00 Droga Krzyżowa.

22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli(Święto Matki Bożej Bolesnej)

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Kołaczycach organizuje nabożeństwo „Pod Krzyżem”  które pomoże nam łączyć się we wspólnej modlitwie z uczestnikami na Włocławskim lotnisku.

Program Nabożeństwa:

18:00 Msza święta

Następnie droga Krzyżowa na Kołaczycką Golgotę prowadzona przez Akcję Katolicką

(Na drogę Krzyżową zabieramy z sobą  święcę lub znicz)

Akt oddania parafii i każdego z uczestników tego nabożeństwa  Najświętszemu Sercu Jezusowemu  wg św. Marii Małgorzaty Alacoque

Krótkie nabożeństwo pod Krzyżem

Modlitwa uznająca Chrystusa naszym Królem

Część Bolesna Różańca świętego i Koronka do Miłosierdzia Bożego podczas powrotu do kościoła

Prelekcja na temat Ojca Dolindo – włoskiego mistyka

Apel Jasnogórski

Błogosławieństwo i rozesłanie.

SPRAWDŹ NA STRONIE " POLSKA POD KRZYŻEM"