Złoty jubileusz Kapłaństwa Ks. Prałata Władysława Włodarczyka

adminn

Parafia Majdan Królewski w dziękczynieniu za 50 lat kapłaństwa swojego ks. proboszcza

W niedzielę 17.06.2012 licznie zgromadzeni parafianie, zaproszeni goście, rodzina i kapłani z dekanatu raniżowskiego i sąsiednich dekanatów, a przede wszystkim czcigodni Jubilaci  dziękowali Panu Bogu za dar sakramentu kapłaństwa. Przed 50 laty, 17.06.1962 r. w katedrze Przemyskiej, z rąk ks. Bp. Franciszka Barda otrzymali oni święcenia kapłańskie. Dziś gromadząc się w naszej parafialnej świątyni dziękowali za ten Dar, za to Powołanie, za tę Tajemnicę Miłości Chrystusa do ludzi, objawionej przez posługę kapłańską.               Mszy św. przewodniczył ks. Bp. Kazimierz Ryczan – Biskup Ordynariusz Diecezji kieleckiej, który zanim został powołany do służby wojskowej, przez kilka lat studiów seminaryjnych był także kursowym naszych solenizantów. We mszy św. uczestniczyło sześciu księży Jubilatów: Ks. prałat Władysław Włodarczyk – jako gospodarz uroczystości, ks. Antonii Bieszczad, ks. Wojciech Bukowiński, ks. Michał Moskwa, ks. Teodor Marut, ks. Szymon Nosal, a także licznie zgromadzeni księża, siostry zakonne, wszelkie delegacje gminne i parafialne, rodzina  oraz parafianie, którzy swoim uczestnictwem chcieli podziękować za wszelkie dobra otrzymane od Boga przez posługę ks. proboszcza.             „Przez 50 lat byli Ojcami dla parafian, byli narzędziem Jezusa Chrystusa…ołtarze, konfesjonały, sale katechetyczne… – były Was pełne – dziękujemy Wam za to drodzy Jubilaci – mówił w homilii ks. bp. Ryczan – dziękujemy za Waszą mowę życia, za waszą odpowiedź życiem na wezwanie Jezusa Chrystusa”. Na koniec mszy św. wyznaczone delegacje złożyły Jubilatom życzenia w imieniu swoim, całej parafii oraz gminy. Ks. proboszcz Władysław Włodarczyk dziękując wszystkim przybyłym gościom podkreślił, że „taka jest posługa kapłańska, że nie ze swojego daje, i dlatego największe podziękowania należą się Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi”. Następnie wszyscy udali się na uroczysty poczęstunek, gdzie odbyła się druga część naszego świętowania. Wielką niespodzianką był występ Orkiestry Dętej z Komorowa, którą na tę uroczystość przywiózł ks. Andrzej Cag, a także młodzieży oazowej z parafii Majdan Królewski.

Ks. Marian Zaręba

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWYCH