WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM

KUP ŚWIECĘ - POMÓŻ DZIECIOM

Caritas Polska już po raz 12 organizuje „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W celu pozyskania środków finansowych na pomoc dla najbiedniejszych dzieci. Nasza diecezja bierze w niej czynny udział rozprowadzając wigilijne świece w dwóch wielkościach w cenie po 5 zł i 10 zł.
We wszystkich parafiach na terenie naszej Diecezji wśród wiernych począwszy od pierwszej niedzieli adwentu, będzie można nabyć świece, których nie powinno zabraknąć na naszych wigilijnych stołach. Zapalone świece mają przypominać nam o dzieciach ubogich, zaniedbanych, pochodzących z rodzin niepełnych.
Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na wypoczynek letni i zimowy dzieci oraz na paczki świąteczne. Część zysku z rozprowadzanych świec wspomaga projekty pomocy dzieciom poza granicami kraju. Pozyskane środki finansowe są co roku początkiem pozyskiwania pieniędzy na wyjazdy kolonijne, z których korzysta w całym kraju ponad 100 tys. dzieci i młodzieży.
Zachęcamy do włączenia się po raz kolejny w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2005. świece można będzie nabyć w niedzielę 3 grudnia w przedsionku kościoła.

22 listopada 2019