Polecamy strony

«Kto wypełnia przykazania i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim» (Mt 5, 19)

Słowo Życia na luty 2008

   Jezus, otoczony tłumem, wchodzi na górę i wygłasza swoją słynną mowę. Już pierwsze słowa: "Błogosławieni ubodzy w duchu, błogosławieni cisi...", pokazują nowość przesłania, które przyniósł.
   Są to słowa życia, światła, nadziei, które Jezus przekazuje swoim uczniom, aby zostali nimi oświeceni, aby ich egzystencja nabrała smaku i wartości.
   Przemienieni przez to wielkie przesłanie, uczniowie są zaproszeni do przekazania innym otrzymanej i wprowadzonej w życie nauki.

«Kto wypełnia przykazania i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim»

   Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, nasze społeczeństwo potrzebuje poznania słów Ewangelii oraz przyzwolenia na to, by one przemieniły społeczność. Jezus powinien móc jeszcze raz powtórzyć: nie kłóćcie się z waszymi braćmi; przebaczajcie, a będzie wam przebaczone; mówcie prawdę tak, żeby nie trzeba było przysięgać; miłujcie waszych nieprzyjaciół; uznajcie, że macie jednego Ojca i że wszyscy jesteście braćmi i siostrami; wszystko, co byście chcieli, żeby ludzie wam czynili, i wy im czyńcie. Taki jest sens wybranych słów z "Kazania na Górze" i wystarczyłoby wprowadzić je w życie, a świat by się zmienił.
   Jezus zaprasza nas do głoszenia swojej Ewangelii. Zanim jednak będziemy uczyli innych Jego słów, prosi nas, żebyśmy je "wypełniali". Abyśmy byli wiarygodni, powinniśmy stać się "ekspertami" Ewangelii, "żywą Ewangelią". Tylko wtedy, jeśli będziemy nią żyli, będziemy mogli przekazywać ją także słowem.

 [1]  2  » 

Powrót

Wyszukiwanie

Spacer po kościele

Dzisiaj jest

sobota,
25 stycznia 2020

(25. dzień roku)

Zegar

Sonda

Z czego słyną Kołaczyce?

Z wód zdrojowych.

Ze sprzedaży wąsów.

Z drewnianego rowera.

Z tycznej cebuli.

Z Radia Internetowego

Z Telewizji Internetowej


DźwiękLicznik

Liczba wyświetleń:
12838115