Uroczystość odpustowa w parafii św. Anny w Kołaczycach

Koncelebra odpustowa

Uroczystość odpustowa przebiegała w atmosferze religijnej i świąteczej.
Uroczystą sumę odpustową Celebrowali kapłani rodacy: Ks. Adam Wojciechowski, Ks. Tadeusz Madej, Ks. Piotr Filipek, Ks. Paweł Samborski i Ks. Artur Michalski pod przewodnictwem Ks. Prałata Władysława Włodarczyka. Okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Piotr Filipek, który w bieżącym roku świętuje swoje 5-ciolecie kapłaństwa. Przewodniczący koclelebry natomiast 45-lecie.
Udział w sumie odpustowej zannaczyli także księża naszego dekanatu w osobach: Ks. Prałat Emil Midura-dziekan z Gogołowa, Ks. Prałat Jan Cebulak-vicedziekan z Brzostka, Ks. Prałat Stanisław Ulaszek,proboszcz z Dabrówki-Gamrat, Ks. Prałat Tadeusz Preis emeryt z Januszkowic, Ks. Kanonik Gerard Stanula - proboszcz z Błażkowej, Ks. Kanonik Edward Pasionek - proboszcz z Brzysk, Ks.Mariusz Cymbała proboszcz z Januszkowic, oraz Księża wiakriusze: Ks. Jan Reczek z Bieździedzy, Ks. Jan Kraus z Brzysk i Ks. Grzegorz Bochnia z Brzostka.
Uroczystość odpustową uświetniali taże swoją obecnością : Kompania Honorowa OSP w galowych mundurach i swoim śpiewem upiększaał Chór "Zorza"
(XJS)

poniedziałek,