Jubileusz Stulecia Kościoła świętej Anny w Kołaczycach

W dniu 26lipca 2006r. - dokładnie w 100 rocznicę poświęcenia kościoła świetej Anny odbywały sie uroczystości Jubileuszowe, połaczone z Odpustem parafialnym ku czci św. Anny. Po 9 dniowym przygotowaniu przez Nowennę do św. Anny. 3 dniowych rekolekcjach prowadzonych przez Ks. Prałata Józefa Fejdasza i Oddaniu Parafii i Rodzin Najświętszemy Sercu Pana Jezusa, które miało miejsce w niedzielę (23 lipca). Odbywały sie Uroczystości Jubiuleuszowe. Uroczysta sumę jubileuszową pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego koncelebrowało 25 kapłanów (rodaków, byłych wikariuszy, oraz kapłanów dekanantu). Okolicznościowe kazanie Jubileuszowe wygłosił najstarszy spośród kapłanów rodaków - Ks. Prałat Władysław Włodarczyk - pracujący obecnie w Majdanie Królewskim (Diecezja Sandomierska).Po sumie odbyła się Uroczysta Procesja i odśpiewano dziekczynne "Te Deum".

20 października 2017

9920599