Herbata expresowa

Wodę zagotować w czajniku, wlać do filiżanki. Włożyć do filiżanki z wodą saszetkę z herbatą expresową. Zaparzać 2 - 3 minuty. Usunąć saszetkę. Słodzić do smaku. Ewentualnie dodać plasterek cytryny, lub kilka łyżek soku malinowego (zwłaszcza zimową porą).

Jajko na twardo

Wyjąć jajko z lodówki, na pół godziny przed zamierzonym gotowaniem, aby nabrało temperatury otoczenia. Zagotować ok. pół litra wody. Powoli na łyżce stołowej włożyć jajko do wrzątku - gotować 6 - 8 minut ( w zależności od wielkości jajka). Po wyjęciu z wody zahartować jajko w zimnej wodzie. Obrać ze skorupki i zjeść z apetytem, albo z chrzanem lub musztardą. Smacznego.

Kiełbasa z grila

Kupić w sklepie kilka porcji kiełbasy (najlepiej zwyczajnej lub śląskiej), a w sąsiednim sklepie worek węgla drzewnego. W grilu rozżarzyć węgiel i następnie opiekać kiełbasę - nie za mocno by zamist kiełbasy grilowanej nie spożywać kiełbasy zwęglonej - bo jest niezdrowa. Smacznego

Kawa "zalewana"

Do filiżanki wsypać 2 łyżeczki świeżo mielonej kawy (może być wcześniej zmielona pod warunkiem, że przechowywayna była w chłodziarce w hermetycznym pojemniku) zalać wrzątkiem, pozostawić na 2 minuty do zaparzenia, następnie zamieszać łyżeczką aby fusy opadły, posłodzić do smaku i ewentualnie dodać mleka lub śmietanki. NB: Kawa bez cukru i smietanki jest niezdrowa.

*PRZEPIS NA KURCZAKA mmmm palce lizać!*

Kurczaka, starannie umytego układamy na dnie naczynia, najlepiej szklanego. Dodajemy goździki, cynamon, a następnie skrapiamy cytryną. Tak przygotowanego kurczaka zalewamy jedną szklanką wina białego, jedną szklanka wina czerwonego. Dodajemy 100 ml ginu, 100 ml koniaku, 200 ml Smirnoffa i 50 ml białego rumu. (Potrawy nie musimy poddawać obróbce cieplnej, a kurczaka możliwie szybko wyrzucamy - bo jest do d..y,) ..., natomiast  sos.., sos? sooosssik! Paluszki lizać!
Aha, kurczaka* najpierw należy zabić, bo bydlak wychleje co się da..

PROSIMY O DZIELENIE SIĘ PRZEPISAMI - PRZEPISY MOŻNA WYSYŁAĆ NA NASZ ADRES:

A tak naprawdę to dobre przepisy kulinarne znajdziesz na stronie http://www.mniammniam.pl

niedziela,
25 czerwca 2017