Przygotowanie do małżeństwa obejmuje całe życie człowieka poczynając od jego pierwszych chwil, biorąc pod uwagę cały proces wychowania i kształtowania się osobowości. Jednakże wraz ze zbliżaniem się momentu, w którym kobieta i mężczyzna podejmują decyzję o wspólnym małżeńskim życiu, wzrasta również zaangażowanie w owo przygotowanie, które w dalszych latach, ma przynosić owoce w postaci coraz mocniejszej, coraz piękniejszej i coraz bardziej świętej miłości łączącej męża i żonę. Katecheza przemałżeńska ma dopomóc ludziom młodym zrozumieć sens małżeństwa i wyzwolić chęć tworzenia w swoim życiu małzeństwa  zgodnego z Bozym planem, bo tyko wtedy człowie będsie szczęśliwy gdy zrozmie, że prawdziwe szczęście człowieka płynie z pełnego zjednoczenia z Bogiem, który jest źródłem szczęścia.

Poniżej podajemy wybrane tematy katechez przedmałeńskich. Warto je przeglądnąć, aby w pełni skorzystać z katechez, które odbywają sie w naszej parafii w każdą  sobote po wieczornym nabozeństwi i w niedzielę po Mszy św. popołudniowej począwszy od 10 października.

KLIKNIJ TU

poniedziałek,