NIEDZIELA IV WIELKANOCNA – 22.04.2018r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

2. W poniedziałek Święto św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – patrona Polski.

3.W środę po wieczornej Mszy św. Modlitwy przy relikwiach Błogosławionego Jerzego Popiełuszki i ucałowanie relikwii. Relikwie Bł. Ks. Jerzego wędrują po placówkach pomocy społecznej w naszej diecezji. W tym tygodniu przebywać będą w Naszym DPS-ie. Dlatego jest możliwość aby choć na chwilę odwiedziły nasz  kościół parafialny.

4.W czwartek, piątek i sobotę - Triduum przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania przez młodzież klas III Gimnazjum na wieczornej Mszy świętej.

5.W Przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii Ks. Biskup Jan Wątroba pasterz naszej Rzeszowskiej Diecezji z wizytacją kanoniczną. Biskup przybędzie jako następca Apostołów, aby spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę.. W czasie jego odwiedzin przeżywać będziemy  wspólne celebracje Eucharystyczne, Młodzież III klas Gimnazjum z rąk Jego przyjmie sakrament bierzmowania, a także spotka się z grupami duszpasterskimi. Już teraz zapraszamy do udziału  w tym ważnym dla naszej wspólnoty parafialnej wydarzeniu. Módlmy się gorliwie aby spotkanie z naszym pasterzem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej. Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą i nad tajemnicą kościoła. Skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie  w czwartek, piątek i sobotę od godziny 17:00.Za udział w czynności świętej, której przewodniczy biskup w czasie pasterskiej wizyty można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Program wizytacji

7:00  powitanie Ks. Biskupa i Masza św. Po Mszy św. spotkanie Ks. Biskupa z Radą Duszpasterskia i Akcją Katolicka

9:00 Msza św. po której Spotkanie dla Parafialnego Zespołu CARITAS,  Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, Grypy Al-Anon i Róże Różańcowe .

11:00 Msza św. po której spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Ogniska Misyjnego, KSM-u i Dzieci Bożych.

14:00 Ks. Biskup odwiedzi DPS.

15:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania.

Po Mszy św. Ks. Biskup odwiedzi  rodziny 2 kapłanów

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ubieranie kwiatami rodzinom: Barów, Madejów, Karasadowiczów, Skórków, Wachlów, Stasiowskich, Miziołyków, Miziołyków, Kotulaków, Wojtuników i Machowskich.

7. W Tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny Młodzieży przyjmującej w najbliższą niedzielę sakrament Bierzmowania.

Msze św. ( 23 - 29.04.2018)

Ks. Katecheta rano

Pon. +Maria Filipek i zmarli z rodziny w 19 r. śm. Marii

Wt. +Józefa Iwanicka oraz Wiktoria i Ignacy Dunaj

Śr. Za zmarłych Pracowników Banku (int. od Emerytów)

Czw. ++ Maria i Stanisław Wiatr

Pi. + Andrzej Salacha

Sob. Dziękczynna za wszelkie łaski z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Zofii i Józefa Lechwarów w 50 lecie małżeństwa (int. od dzieci z rodzinami)

Niedz.7:00 -  O światło Ducha Świętego dla młodzieży klas III Gimnazjum, która dziś przyjmie sakrament Bierzmowania

11.00 Dziękczynna za 18 lat małżeństwa Doroty i Tomasza Marcisz

Ks. Proboszcz – wieczorem

Pn.Wt. Czw.Pt.Sob+ Kazimierz Wachel

- od rodziny Zychów

- od kolegi Floriana Madeja  z rodzina

- od sąsiadów Wojtuników, Machowskich, i Korasadowiczów

- od rodziny Janosiewiczów

- od koleżanek i kolegów z firmy „SOLGAM” (x6)

- od rodzin: Kotulaków, Konopackich,  Wojdyłów i Skurków

- od kolegów z Firmy: „JAFAR”

- od Józefy i Marty Żrebiec

- od pracowników „FLEXODRUK”

- od Edyty i Pawła Fraczek

- od Załogi Delikatesów „CENTRUM” w Jaśle

- od właścicielki Delikatesów „CENTRUM” Agaty Krupa

- od parcowników Stowarzyszenia Centrum Szkolenia Zawodowego w Gorlicach

- od rodziny Grzybów

- od chrześnicy Marysi z rodziną

- od kuzyna Józefa z rodziną z Wróblowej

- od kolegów z pracy Piotra i Mariusza z firmy „BUDOPLAST” (x2)

(5 Mszy św. będzie u nas i 18 poza parafią)

Śr. – W intencji próśb i podziękowań z Nowenny do MBNP – int. z Róży św. Genowefy.

Ni. 9:00 W intencji parafian

15:00 W intencji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania