UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO – 28.05.2017r.

1. W środę Święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych.
  2. W piątek święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Rzeszowie.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek I Piątek i I sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek i piątek od godziny 17:00. Ludzi starszych i chorych odwiedźmy w piątek przed południem. Pierwszy piątek miesiąca to także dzień misyjny w parafii. Dzieci z Ogniska Misyjnego przygotują liturgię i zbiorą składkę na pomoc misjonarzom. Po wieczornym nabożeństwie Adoracja Najświętszego Sakramentu wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za brak czasu dla Boga i spychanie wiary na margines życia. Adorację poprowadzą Róże: św. Agaty, św. Anny, św. Faustyny i św. Teresy.
  4. W sobotę Wieczór Fatimski o godz. 19:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00
  5. W przyszłą  niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocy.
  6. Składka z przyszłej niedzieli na cele diecezjalne.
  7. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na budowę  Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła ubieranie kwiatami rodzicom dzieci przystępujących dziś do Pierwszej Komunii Świętej
  9. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę 10 rodzin z Kołaczyc – od miejsca gdzie się skończyła kolejka 2 tygodnie temu.
  10. Ołtarze na Boże Ciało będą w tym roku przygotowywać parafianie z Nawsia Kołaczyckiego 1. od strony Kołaczyc – ul. Jagiełły  po 30 rodzin w kierunku Bieździedzy po obu stronach drogi (łącznie z Górkami). Będą podane kartki na wpisywanie się. Każda kartka na kolejny ołtarz. Kartki te proszę później zostawić w zakrystii, aby było wiadome, gdzie rozpocznie się kolejka w przyszłym roku.

Msze święte 29.05 - 4.06.2017r.

Ks. Katecheta – rano

We wtorek zakończenie gregorianki za +Adama Smalarę

Cz. ++Józef i Stanisława Kolbusz (2 r. śm. Stanisławy)

Pt. ++ Kazimierz, Kazimiera Wojdyła i zmarli Rodzice

Sob. + Lucyna Wałęga (int od sąsiadów: Jedziniak, Wojdyła, Światowiec, Paszkowicz, Banaszczyk, Jedziniak, Krajewska)

Ni. 9:00 +Józef i Józefa Chmura ( int. od córki Anny z mężem z Piszu)

Ks. Proboszcz - wieczorem

Pn. ++ Zofia i Stanisław Chajec (4 r. śm. Zofii)

Wt. ++ Maria i Kazimierz Frączek (3r. śm. Marii)

Śr. - W intencji próśb i podziękowań z Nowenny do MBNP – int. z Róży św. Stanisława

Czw. +Adrian Kołeczek (6r. śm.)

Pt. – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla Ks. Pawła Samborskiego – w 14 rocznicę święceń kapłańskich.

Sob. 12:00 Dziękczynna za 60 lat kapłaństwa Ks. Prałata Jana Kozioła z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej – intencja od koleżanek i kolegów – maturzystów z roku 1951

19:00 ++ Profesor   Marian Kawałek i Danuta Szul z domu Stramecka – od maturzystów z roku 1992

Ni. 7:00 + Jolanta Michalik (2 r. śm.)

15:00 - W intencji parafian

Zapowiedzi Przedślubne

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Tomasz Jan Gustek z Nawsia Kołaczyckiego z Natalia Anną Radzik z Lipnicy Dolnej

Rafał Antoni Nowak z Kołaczyc z Agnieszką Piękoś z Brzostka

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zawiadomić o tym Urząd Parafialny.

niedziela,
28 maja 2017